O mnie

Lek. med. Marta Banaszek

specjalista neurolog

Ukończyłam II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po skończonych studiach odbyłam roczny staż w szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Następnie podjęłam specjalistyczne 5 letnie studia podyplomowe na Oddziale Neurologicznym i Udarowym w Szpitalu Wolskim w Warszawie, które zakończyłam zdanym egzaminem specjalistycznym w 2013r. Praca w szpitalu ukształtowała mnie jako lekarza, który ciężko pracuje, jest wrażliwy na ludzkie cierpienie i nie boi się podejmowania trudnych wyzwań w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego.

Stałam się specjalistą neurologiem zafascynowanym funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.

Dalsze doświadczenie kliniczne zdobyłam pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w I Klinice Neurologii i na Pododdziale Leczenia Padaczki Lekoopornej. Praca w hospicjum domowym nauczyła mnie jak leczyć trudne przypadki bólu u pacjentów z różnymi chorobami (nie tylko neurologicznymi). Jednak to praca w poradni specjalistycznej, która umożliwia długotrwały kontakt z pacjentem, daje mi największą satysfakcję.

Specjalizuję się diagnozowaniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem bólów głowy i padaczki, jak również choroby Alzheimera i zaburzeń pozapiramidowych takich jak choroba Parkinsona.

Mam też duże doświadczenie w leczeniu bólów kręgosłupa i rwy kulszowej. Opisuję badania EEG zarówno dzieci jak i dorosłych. Swoją wiedzę merytoryczną z najnowszych osiągnięć naukowych aktualizuję na konferencjach krajowych i międzynarodowych, oraz na kursach specjalistycznych.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Ponadto interesuję się zagadnieniami obejmującymi problemy neurologiczne w medycynie hiperbarycznej i nurkowej. Posiadam też uprawnienia do kwalifikacji nurków rekreacyjnych i technicznych.

Neurologia jest moją pasją,

którą chętnie dzielę się z innymi – prowadziłam wiele szkoleń dla psychologów, pedagogów i wolontariuszy opiekujących się osobami niepełnosprawnymi, pomagając im zrozumieć istotę problemów i biologiczną podstawę chorób i zaburzeń pracy mózgu.

W czasie wolnym oczywiście nurkuję, odkrywam nowe fragmenty Świata, a w domu najchętniej gotuję dla przyjaciół.

Zapraszam do mojego gabinetu Deep-Med w Warszawie przy ulicy Dolnej 17/1.

Wszelkie informacje dotyczące zapisu na wizytę znajdziesz tutaj.