Kategorie
Przed wizytą Wizyta on-line

Częste pytania przed wizytą on-line

Jak wyglądają konsultacje lekarskie on-line w gabinecie Deep-Med?

 • Konsultacja on-line to tak naprawdę rozmowa z lekarzem neurologiem za pośrednictwem platformy umożliwiającej wideorozowę. Konsultacja trwa około 30 minut. W tym czasie lekarz zbiera wywiad medyczny, wykonuje skrócone badanie neurologiczne, wydaje zalecenia i w razie potrzeby skierowania na badania, recepty i zwolnienie.

Czym różni się wizyta on-line od standardowej.

 • Wizyta on-line różni się od normalnej wizyty w gabinecie tym, że można ją odbyć z dowolnego miejsca. Możesz skonsultować się z lekarzem nie wychodząc z domu.
 • Należy pamiętać, że konsultacja prowadzona za pomocą wideorozmowy umożliwia tylko skrócone badanie fizykalne, tj. ograniczone do oglądania pacjenta i słuchania jego mowy. W diagnostyce neurologicznej za pomocą wzroku i słuchu można się wiele dowiedzieć o różnych zaburzeniach w funkcjonowaniu układu nerwowego, lecz nie o wszystkich. Dlatego czasami lekarz może zalecić powtórzenie wizyty w sposób standardowy. Jednocześnie zawsze poda informację czy sprawa jest pilna i trzeba szybko szukać pomocy na SOR lub w poradni, czy też można z tym poczekać.

Czy muszę przesyłać jakieś dokumenty?

 • Nie jest konieczne przesyłanie żadnych dokumentów tożsamości. Przy zapisie na wizytę trzeba podać nr telefonu i adres e-mail, co ułatwia kontakt w razie kłopotów technicznych
 • Na początku wizyty lekarz poprosi o pokazanie dowodu tożsamości przed kamerą, o podanie nr PESEL i adresu. Są to dane niezbędne do prawidłowego prowadzenia dokumentacji medycznej. Są też oczywiście objęte tajemnica lekarską. Następnie lekarz zapyta o zgodę na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z zapisami RODO).

Czy lekarz na wizycie on-line może obejrzeć moje badania?

 • W czasie konsultacji istnieje również możliwość interpretacji wyników badań dodatkowych (laboratoryjnych, obrazowych, EEG, etc.). Badania można przesłać w czasie konsultacji lub po zapisaniu się, a przed planowaną wizytą. Aby uniknąć nieporozumień i kłopotów technicznych najlepiej skontaktować się wcześniej przez email: kontakt@deep-med.pl lub przez Facebooka.

Z jakimi problemami mogę zgłosić się na konsultacje on-line?

 • Wizyty on-line mogą okazać się bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób przewlekle chorujących na choroby neurologiczne. Szczególnie w czasie epidemii, gdy tak ważne jest ograniczenie kontaktów społecznych.
 • Z tej formy poradnictwa mogą też skorzystać osoby z bólami kręgosłupa i rwą kulszową. Jeśli masz wątpliwości, do jakiego lekarza się udać, przeczytaj krótki poradnik .
 • Taka forma konsultacji może też być cenna dla osób zmagających się z bólami głowy. Należy jednak pamiętać, że niektóre bóle głowy mogą świadczyć o poważnych chorobach wymagających natychmiastowej reakcji. Jak to rozróżnić i do jakiego lekarza pójść dowiesz się z poradnika.
 • Nie polecam natomiast konsultowania się w trybie on-line osobom cierpiącym na zawroty głowy. Diagnostyka zawrotów wymaga pełnego badania neurologicznego, którego nie da się przeprowadzić na odległość. Takie osoby potrzebują konsultacji w trybie standardowym, tj w gabinecie. Do jakiego lekarza się zgłosić przeczytasz tutaj.
 • Każdy nowy objaw neurologiczny taki jak: napad padaczkowy, niedowład, piorunujący ból głowy, zaburzenia pola widzenia, zaburzenia świadomości itp. wymaga pilnej diagnostyki. Nie należy wtedy czekać kilka dni na zaplanowaną wizytę, tylko wezwać karetkę (tel 999) lub zgłosić się na SOR.

Jak przygotować się do wizyty on-line?

 • Do konsultacji on-line należy przygotować się tak jak do normalnej wizyty u lekarza. Warto przemyśleć, z czym dokładnie się zgłaszam i jakiej pomocy oczekuję. Dobrze też przygotować wcześniej listę chorób przewlekłych i przyjmowanych leków. Jeżeli posiadasz wyniki badań, o których chcesz porozmawiać z lekarzem, możesz przesłać je wcześniej (jak opisałam powyżej), aby nie tracić czasu na ewentualne problemy techniczne z przesyłem danych.
 • W miarę możliwości proszę również, abyś ubrał się w taki sposób, w jaki zwykle ubierasz się do lekarza.

Jaki muszę mieć sprzęt, aby móc połączyć się z lekarzem on-line?

 • Konsultacje on-line odbywają się przez aplikację Skype. Aby móc ją przeprowadzić trzeba mieć profil w tym serwisie.
 • Do przeprowadzenia wideo rozmowy potrzebny jest dostęp do w miarę sprawnego łącza internetowego oraz komputer zaopatrzony w kamerę i mikrofon.

Konsultacje odbywają się we wtorki w godzinach 17- 18.

Jeśli chcesz się zapisać, zadzwoń 22 415 59 49 lub zapisz się samodzielnie on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *